Хімічна промивка теплообмінників
Хімічна промивка теплообмінників - найбільш ефективний спосіб звільнення опалювальних систем від накипу. Якщо в якості теплоносія використовується жорстка вода з розчиненими мінеральними солями, на стінках трубопроводу, теплообмінника, опалювальних радіаторів з часом почнуть з'являтися вапняні відкладення. Вони перешкоджають нормальному теплообміну, звужують просвіт труб, збільшують тиск в системі і призводять до передчасного виходу обладнання з ладу. Промивання хімічним способом дозволяє повністю прибрати накип і відновити нормальну роботу опалювальної системи.
Щоб усунути шар вапняних відкладень, важливо правильно підібрати хімічні засоби для очищення. Виробники пропонують широкий спектр реагентів, однак далеко не всі з них є по-справжньому ефективними.
Способи звільнення від накипу
- Механічний спосіб. Він передбачає розбирання теплообмінника, з якого потім відкладення прибираються вручну. Технічно це найбільш простий метод, але він відрізняється великою трудомісткістю. До того ж, при механічному очищенні є ризик пошкодити металеві стінки, в результаті в подальшому накип на них буде накопичуватися швидше.
- Хімічний спосіб. Він передбачає розчинення накипу за допомогою агресивних реагентів - зазвичай для цього використовуються розчини органічних і неорганічних кислот.
Як часто необхідно промивати теплообмінники?
Оптимальна періодичність промивання теплообмінника за вимогами і правилами - раз на рік. Однак важливо враховувати, що ці рекомендації виробників розраховані на використання чистої води нормальної жорсткості. Якщо характеристики рідини далекі від ідеальних, чистити систему потрібно частіше - 2-3 рази на рік.
Дуже небезпечно сильне забруднення теплообмінника. Воно може стати причиною незворотних несправностей.
При визначенні періодичності промивання і підборі реагентів враховують:
- тип і розміри теплообмінного агрегату,
- умови експлуатації системи,
- ступінь забруднення,
- матеріал виготовлення пластин, ущільнювачів і інших елементів конструкції.