Обслуговування насосних станцій пожежогасіння

Насосні станції пожежогасіння - комплекс пристроїв і комунікацій, призначених для перекачування води або для пінної вогнегасної речовини. Подача рідини в цих пристроях проводиться під тиском.

Щоб система пожежогасіння справно функціонувала, для її монтажу і обслуговування рекомендується звертатися в спеціалізовані організації. Всі роботи виконуються відповідно до регламенту, який визначає періодичність і види виконуваних робіт.

Крім того, технічне обслуговування насосних станцій пожежогасіння має розуміти під собою і перевірку інших систем життєзабезпечення будівлі. Сучасні об'єкти будуються таким чином, що всі їхні системи тісно взаємопов'язані між собою і підпорядковані загальній системі управління.

Найбільш поширеними системами пожежогасіння є спринклерні системи, які при виявленні загоряння подають воду тільки на вогнище пожежі. Види робіт і періодичність обслуговування даних систем наведені в таблиці:

Найменування робіт Періодичність
1 Зовнішній огляд блоків і вузлів системи на предмет виявлення пошкоджень, корозії, протікання; перевірки надійності кріплення і т.д. щомісячно
2 Перевірка тиску в трубах і рівня води в резервуарах; контроль положення заслінок щомісячно
3 Перевірка функціонування робочого і резервного джерел живлення, а також перевірка роботи системи автоматичного введення резерву щомісячно
4 Перевірка електротехнічної частини системи, а також системи сигналізації щомісячно
5 Перевірка роботи системи в різних режимах: автоматичному, ручному і дистанційному щомісячно
6 Перевірка управління іншими системами об'єкта при виникненні пожежі щоквартально
7 Заміна води в резервуарах і промивання труб щорічно
8 Повірка контрольно-вимірювальних приладів щорічно
9 Перевірка ізоляції раз на три роки
10 Гідравлічні і пневматичні випробування трубопроводів раз на три роки
11 Заміна батарей резервних джерел живлення раз на п'ять років
Замовити обслуговування насосних станцій пожежогасіння